انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان آذربایجان شرقی

East Azarbaijan association Of Test & Calibration Accredited Labs

تحسین عملکرد انجمن آزمایشگاه ها در دومین نشست هم‌اندیشی اتاق تبریز با تشکل‌ها و انجمن ها

اخبار انجمن

1402/09/18 با حضور جمعی از روسای تشکل‌ها، اتحادیه و انجمن‌های وابسته به اتاق، دومین نشست هم‌اندیشی هیئت نمایندگان اتاق تبریز با تشکل‌های این اتاق به‌منظور طرح دغدغه‌ها، ارائه عملکرد و نقشه راه و افزایش تعامل برگزار شد. به گزارش دبیر خانه انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان، در ابتدای این نشست، رئیس اتاق تبریز؛ […]

3 دقیقه زمان مطالعه 09 دسامبر 2023 نوشته شده توسط : مدیر

1402/09/18

با حضور جمعی از روسای تشکل‌ها، اتحادیه و انجمن‌های وابسته به اتاق، دومین نشست هم‌اندیشی هیئت نمایندگان اتاق تبریز با تشکل‌های این اتاق به‌منظور طرح دغدغه‌ها، ارائه عملکرد و نقشه راه و افزایش تعامل برگزار شد.

به گزارش دبیر خانه انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان، در ابتدای این نشست، رئیس اتاق تبریز؛ یونس ژائله بر لزوم افزایش تعامل و ارتباط با تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با اتاق تاکید کرده و در خواست کرد تا این جلسات بصورت منظم  و ماهانه ادامه داشته باشد تا علائه بر ارائه عملکرد ها مشکلات و خواسته های تشکل ها و انجمن ها مطرح و حل و فصل شود.
وی افزود: انجمن‌ها و تشکل‌ها باید برنامه‌محور و بر اساس نقشه راه حرکت کنند.
وی با اشاره به اهتمام اتاق تبریز در حمایت و بارورسازی تشکل‌ها به‌عنوان ارکان اصلی اتاق تبریز گفت: اتحاد، تعامل و گفتگو از شروط اصلی موفقیت محسوب می‌شوند، اما در کنار آن باید از الگوهای مناسب توسعه در کشورهای موفق بهره بگیرند.
وی بر لزوم حضور مداوم در نمایشگاه‌های بین‌المللی، بازارهای جهانی و… تاکید کرد.
رضا جعفری؛ دبیر هیئت رئیسه اتاق تبریز هم در این نشست از اعلام آمادگی اتاق تبریز در برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای افزایش سطح آگاهی و مهارت فعالان اقتصادی خبر داد.
وی با بیان اینکه آموزش، از محورهای اصلی و مورد تاکید هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق تبریز به‌شمار می‌رود، از روسای تشکل‌ها و انجمن‌ها خواست تا نیازهای آموزشی خود را طرح کنند و اتاق تبریز با توجه به موارد ذکر شده، اقدام به برگزاری این دوره‌های تخصصی کند.
در ادامه این جلسه روسای تشکل‌ها و انجمن‌ها (از جمله انجمن آزمایشگاه های همکار)، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود، به بیان موانع و چالش‌های موجود از جمله مشکلاتی چون  استرداد ارز حاصل از صادرات، ناترازی در انرژی، تحریم، مهاجرت نیروهای متخصص، عدم تخصیص اعتبارات و تسهیلات بانکی و… پرداختند. ریاست هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه ها؛ مجتبی مسعود، در بیان عملکرد انجمن با اشاره به ناترازی انرژی در کشور، علی الخصوص برق در تابستان و گاز در زمستان، گفت: با توجه به سیاست های افزایش گرید انرژی توسط دولت برای کاهش برق مصرفی در کولر آبی و گاز مصرفی در بخاری گاز سوز دودکش دار و کنترل و صرفه جویی حدود 40 درصدی انرژی؛ انجمن تحقیقاتی را در این زمینه انجام داد. وی ادامه داد: این تحقیقات توسط آزمایشگاه های دامنه مکانیک و فلز شناسی عضو انجمن در سال 1401 بر روی بخاری گازی و در سال 1402 بر روی کولر آبی انجام گرفت. ریاست هیئت مدیره انجمن با اشاره به موفقیت این تحقیقات گفت: این آزمایشگاه ها بدون دریافت هزینه ای نتیجه تحقیقات خود را در اختیار واحد های تولیدی قرار دادند که در نتیجه آن اکثریت واحد های تولیدکننده محصولات نامبره توانستند گرید انرژی خود را به حداقل (D) ارتقا دهند.
ریاست اتاق تبریز با تحسین عملکرد انجمن  و تشکر از اعضای هیئت مدیره اظهار امیدواری کرد با ادامه تحقیقات انجام گرفته کاهش انرژی مصرفی خانگی ادامه داشته و آزمایشگاه های مربوطه فعالیت های خود را در جهت بهینه سازی مصرف انرژی ادامه دهند.

دیدگاه ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید