انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان آذربایجان شرقی

East Azarbaijan association Of Test & Calibration Accredited Labs

حضور انجمن آزمایشگاه ها در جلسه مشترک کمیسیون صنایع اتاق تبریز با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

دسته‌بندی نشده

به گزارش دبیرخانه انجمن، جلسه تخصصی مشترک کمیسیون صنایع، انرژی و احداث اتاق تبریز با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان وانجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون استان آذربایجان شرقی  در روز یکشنبه 1403/04/17 با دستور جلسه فرصت های همکاری بین صنایع استان ، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و آزمایشگاه های همکار برگزار شد. در ابتدای […]

2 دقیقه زمان مطالعه 08 جولای 2024 نوشته شده توسط : مدیر

به گزارش دبیرخانه انجمن، جلسه تخصصی مشترک کمیسیون صنایع، انرژی و احداث اتاق تبریز با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان وانجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون استان آذربایجان شرقی  در روز یکشنبه 1403/04/17 با دستور جلسه فرصت های همکاری بین صنایع استان ، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و آزمایشگاه های همکار برگزار شد.


در ابتدای جلسه علیرضا امانی قدیم معاونت پژوهش وفناوری دانشگاه ضمن تشکر از حضور انجمن و با بیان اینکه نزدیک 1500 دانشجوی دکترا و کارشناسی ارشد و 280 عضو هیئت علمی دراین دانشگاه مشغول تحصیل و تدریس هستند گفت: هیئت رئیسه دانشگاه کاملا مشتاق ارتباط دانشگاه و صنعت میباشد.
در ادامه، یونس اکبرپور پایدار؛ رئیس کمیسیون صنعت اتاق تبریز ضمن اشاره به خروجی جلسات اتاق بازرگانی در این حوزه، مبنی بر تاکید بیشتر بر ارتباط مضاعف دانشگاه و صنعت گفت: برای تسهیل این ارتباط بورسیه صنعتی را به کار گرفتیم تا دانشجو در حین تحصیل واحد های مختلف صنعتی را ببیند و صنایع نیز بتوانند فرد مورد نیاز خود را آموزش دهند تا پلی بین دانشگاه و صنعت باشد.
سپس مجتبی مسعود، رئیس هیئت مدیره انجمن با تشکر از این فرصت بدست آمده گفت : کار اصلی ما کنترل کیفیت تمامی صنایع است و بر اساس اصل 44 قانون اساسی حدود 2500 آزمایشگاه در کشور ایجاد شده و نزدیک 200 آزمایشگاه در استان فعالیت دارند. وی ضمن اشاره به این که دغدغه آزمایشگاه ها دغدغه جامعه است گفت: موضوع اصلی این است که در این 46 سال گذشته تصمیمات ما چگونه بوده که مردم از کیفیت کالا و خدمات ناراضی اند. وی در این رابطه بررسی و اصلاح قوانین بالادستی و حل مشکلات واحد های تولیدی که موجب افت کیفیت می شود را مورد اشاره قرار داد.


در ادامه مسعود به نقش آزمایشگاه ها به عنوان کاتالیزور ارتباط صنعت با دانشگاه اشاره کرد وسرفصل های به موضوعات  تدوین استاندارد – ساخت تجهیزات آزمایشگاهی – تحقیق و توسعه و دوره های کارآموزی را  به عنوان همکاری دانشگاه با صنعت در حوزه کنترل کیفیت عنوان کرد و توضیحاتی برای این موضوعات ارائه دادند ودر ادامه ، اعضای هیئت مدیره انجمن نظرات خودشان را نسبت به تایید موارد اعلامی ابراز داشتند و در خصوص عدم مهارت کافی فارغ التحصیلان دانشگاه برای کار در آزمایشگاه های همکار راه حل هایی پیشنهاد کردند.

در پایان اعضای هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه ها بهمراه ریاست کمیسیون صنایع اتاق از آزمایشگاه های مختلف دانشگاه بازدید کردند.

دیدگاه ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید