انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان آذربایجان شرقی

East Azarbaijan association Of Test & Calibration Accredited Labs

برگزاری آیین معارفه سرپرست اداره کل استان آذربایجان شرقی

اخبار سازمان استاندارد

آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی دکتر مصطفی صحرایی با حضور مجید آقابابایی مشاور و مدیرکل بازرسی و دفتر پاسخگویی به شکایات و ارزیابی عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران، جبارعلی ذاکری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، جمعی از مسئولان استانی، اعضای هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه های همکار و جمعی […]

3 دقیقه زمان مطالعه 18 اکتبر 2023 نوشته شده توسط : مدیر

آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی دکتر مصطفی صحرایی با حضور مجید آقابابایی مشاور و مدیرکل بازرسی و دفتر پاسخگویی به شکایات و ارزیابی عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران، جبارعلی ذاکری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، جمعی از مسئولان استانی، اعضای هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه های همکار و جمعی از مدیران آزمایشگاه ها و مدیران عامل واحدهای صنعتی استان برگزار گردید.

در ابتدا مجید آقابابایی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از جمله سه استان برتر و بسیار تاثیرگذار در مناسبات اقتصادی کشور بشمار می آید گفت: استاندارد با توجه به گستره وظایفی که دارد سازمان بسیار مهم و با رویکردی اجرایی است و به دلیل اهمیت وظایفی که برعهده دارد و به طور مستقیم با اقشار مختلف جامعه در ارتباط است می توان گفت نقش حاکمیتی و فراقوه‌ای و نظارت عالی در تمامی حوزه‌ها دارد. 
مجید آقا بابایی گفت: باید توجه داشته باشیم که این سازمان تقاطع ثروت و قدرت است و ما نقش خود را به واسطه وجود تولیدکنندگان می دانیم و حامی کار تولیدکنندگان هستند.
وی  افزود: مطالبه‌گری در زمینه استاندارد باید بیشتر باشد و در این زمینه نیازمند تحول فکری و نگرشی هستیم و از اصلی‌ترین شعارهای سازمان فساد ستیزی و شفاف‌سازی است و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حوزه با مبارزه با فساد اداری این سازمان رتبه خوبی داشته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی دراین آیین با اشاره به جایگاه استاندارد گفت: نقش و جایگاه ویژه سازمان ملی استاندارد ایران در حوزه‌های مختلف مشهود و بی‌بدیل است و در دنیای امروز این نقش ازهمیشه پررنگ‌تر است.
جبارعلی ذاکری افزود: استاندارد مقوله ای است که آثار و برکات آن در تمامی بخش های زندگی جامعه بشری قابل لمس و مشاهده است و علاوه بر نقش آن در اطمینان بخشی کالاهای تولیدی، خدمات، رونق تولید، صادرات، برای حفظ ارزش پول ملی نقش مهمی ایفا می‌کند.
سرپرست اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی در این آیین گفت: استاندارد و نقش مهم آن در تمامی شئونات زندگی بر هیچکس پوشیده نیست. استاندارد از دوران باستان وجود داشته و در تاریخ کشورهای باستانی شواهد و مستندات زیادی در این‌خصوص وجود دارد
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان ما به دنبال حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با رعایت قوانین و مقررات خواهیم بود.
همچنین باید تحولاتی در ساختار اداره ایجاد شود که از آن جمله می توان به افزایش نیروهای متخصص و فنی و به روز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی اشاره کرد.
صحرایی تعامل سازنده با صنایع، تعامل با سایر سازمان‌ها و ادارات، تسهیل و ساده سازی و پرهیز از پیچیده سازی امور، عدالت محوری در صدور مجوزها و حمایت از شرکت‌های نوپا و دانش بنیان ها را  از جمله اولویت های اداره کل استاندارد استان دانست.

در پایان این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات یازده ماهه مهندس بابک بدلی افشرد بعنوان تمشیت اداره کل، حکم سرپرستی اداره کل استاندارد استان نیز به دکتر مصطفی صحرایی اهدا گردید.

دیدگاه ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید