انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان آذربایجان شرقی

East Azarbaijan association Of Test & Calibration Accredited Labs

کسب رتبه دوم استانی توسط انجمن در رتبه بندی اتاق بازرگانی

اخبار انجمن

نشست مشترک روئسای تشکلهای استان و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز به مناسبت روز تشکلها، 17 مرداد 1402 تشکیل گردید.     در ابتدای نشست مسعود بنابیان نائب ريیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به تفاوت اساسی بین وظایف تشکل‌ها با اتحادیه‌های صنفی، این دو را هم از نظر حوزه اختیارات و هم حوزه اجرایی […]

3 دقیقه زمان مطالعه 10 آگوست 2023 نوشته شده توسط : مدیر

نشست مشترک روئسای تشکلهای استان و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز به مناسبت روز تشکلها، 17 مرداد 1402 تشکیل گردید.

 

 

در ابتدای نشست مسعود بنابیان نائب ريیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به تفاوت اساسی بین وظایف تشکل‌ها با اتحادیه‌های صنفی، این دو را هم از نظر حوزه اختیارات و هم حوزه اجرایی متفاوت دانست و گفت: مشکل اساسی ما این است که وظایف تشکل‌ها را با اتحادیه‌های صنفی در یک رده قرار می‌دهیم. بنابیان اهمیت جایگاه تشکل‌ها را نیز مورد تاکید قرار داده و گفت: سمت و سوی اتاق به سمت تشکل‌گرایی می‌رود و باید گفت تشکل‌ها بهترین حلقه ارتباطی اتاق بازرگانی با صاحبان کار هستند.

جمشید برزگر؛ دیگر نائب رئیس اتاق تبریز نیز ضمن اشاره به اینکه  اتاق به عنوان مادر تشکل‌ها محسوب می‌شود، از تشکل‌ها خواست تا مطالبه‌گر باشند و مسائل و درخواست‌های خود را به صورت کارشناسی شده در اتاق تبریز مطرح کنند.
چون هر اندازه که تشکل‌ها قدرتمند شوند، جامعه و بخش خصوصی ما در تمامی حوزه‌ها رشد می‌کند.

رضا جعفری؛ دبیر هیات رئیسه اتاق تبریز نیز اوضاع کنونی کشور را بحرانی‌ترین اوضاع اقتصادی دانسته و گفت: اهمیت اتحاد و همدلی بین تشکل‌ها در این شرایط بحرانی دوچندان است.
وی با اشاره به اینکه در اتاق بازرگانی تبریز به روی همه باز است، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و مرکز پژوهش‌های اتاق تبریز تاکید کرد. همچینین با اشاره به ضعف مستند سازی در بین تشکل ها از تشکلها خواست نسبت به مستند سازی فعالیتهای خود تلاش بیشتری بکار گرفته و این مورد را تقویت کنند.
قاسم قویدل؛ خزانه‌دار اتاق تبریز نیز با اشاره به مشکلات تشکل‌ها، بر ضرورت برگزاری جلسات منظم به صورت مجزا با تشکل‌ها تاکید کرد.

رتبه بندی اتاق بازرگانی و رتبه های برتر

جعفر محرم‌پور؛ دبیر اتاق تبریز در این نشست با اشاره به انجام نخستین رتبه‌بندی تشکل‌های استانی توسط واحد رتبه‌بندی معاونت تشکل های اتاق ایران، به تشریح جزئیات و نحوه طرح رتبه‌بندی تشکل‌های اتاق تبریز پرداخت.

وی بیات داشت: حکمرانی، عضویت، جلب مشارکت فعالان بخش یا صنعت مربوطه، ارائه خدمات، تنظیم‌گری و تاثیرگذاری بر سیاست‌ها از جمله فاکتورهای در نظر گرفته شده برای سنجش میزان و کیفیت فعالیت تشکل‌ها بود و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، انجمن صنایع غذایی استان در این رتبه‌بندی موفق به کسب رتبه نخست، انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون و واسنجی استان رتبه دوم و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم استان رتبه سوم را بین تشکل‌های استان به خود اختصاص دادند.

گفت و شنود تشکل ها با اتاق بازرگانی

بعد از معرفی تشکل های برتر هر یک از تشکل ها به موضوعات و مشکلات مختلف اشاره و توضیحات هیئت رئیسه را دریافت کردند.

مجتبی مسعود ریاست انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی استان با اشاره به فراموشی مساله مهم مسئولیت اجتماعی در بین ثروت آفرینان و فعالین اقتصادی جامعه گفت: وظیفه فعالین اقتصادی در قبال جامعه به معنای مسئولیت اجتماعی چندان مورد توجه نبوده و ما باید به سمت گسترش فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی حرکت کنیم. ایشان با انتقاد از وضعیت کیفیت غیر قابل قبول و گرانی کالا های تولیدی گفت: انجمن آزمایشگاه ها آمادگی خود را در قبال دریافت مسئولیت کیفیت کالا های تولیدی استان اعلام می کند. وی ادامه داد ما همچنین مطالبه گر فعالیت ارگانها و سازمانهای خصوصی و دولتی در جهت کنترل تورم و گرانی هستیم تا مردم کالایی باکیفیت و با قیمت مناسب دریافت کنند.

در پایان این مراسم هیئت رئیسه اتاق تبریز طی اهدای لوحی از روسای انجمن صنایع غذایی استان، انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون و واسنجی استان و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم استان قدردانی کردند.

دیدگاه ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید